Iepazīsti Vecpiebalgu

Vecpiebalga atpazīstama ar savu bagāto kultūras vēsturi un tradīcijām, dabas vērtībām un skaistajām ainavām. No Piebalgas nākušas daudzas Latvijas kultūrai un sabiedrībai nozīmīgas personības – rakstnieki, mūziķi, sportisti, zinātnes un sabiedriskie darbinieki. Zaļie pakalni, ezeri un ūdensrozes, Gauja, kas sāk savu tecējumu mūspusē, dabas, vēstures un kultūras pieminekļi, arī piebaldzēnu spītība un izturība, gara gaisma un prāta asums raksturo mūsu novadu arī mūsdienās.

https://visit.vecpiebalga.lv/

Vecpiebalgas ūdensrozes un viesistaba

Sakārtota teritorija pašā Vecpiebalgas centrā ar dažādiem apstādījumiem un tiltiem, skaisto ūdensrožu dīķi. Uz centrālās salas tiek veidoti svētku noformējumi kā arī rīkoti pasākumi.


Vecpiebalgas luterāņu baznīca

1997. gada 26. oktobrī arhibīskaps Jānis Vanags iesvētīja atjaunoto Vecpiebalgas baznīcu – otras tādas nav nekur citur pasaulē.  Baznīca ir īpaši skaista ar 1928. gadā Anglijā būvētajām ērģelēm.


Kārļa Skalbes muzejs “Saulrieti”

K.Skalbes Vasaras mājas neparastā arhitektūra, gleznainais skats uz Alauksta ezeru un stāsti, pasakas, leģendas sarunās ar mājas ļaudīm ir pozitīvu emociju garants ikvienam muzeja apmeklētājam. 


Piebalgas Porcelāna Fabrika

Mākslinieka Jāņa Roņa izlolotā ir vienīgā porcelāna ražotne Latvijā. Apmeklētāji ekskursiju laikā var uzzināt trauslā porcelāna tapšanas noslēpumus, fabrikas un porcelāna vēsturi. Radošajā darbnīcā iespējams izmēģināt porcelāna apgleznošanu ar profesionālām krāsām.


Gardenia Eco

Ražo aromātiskas eko sveces tikai no dabiskiem materiāliem. Piedāvā apmeklētājiem pašiem izliet dabiskas vaska sveces, kas bagātinātas ar augiem un ēteriskām eļļām Inešos, Vecpiebalgas muižas parkā.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Lauku ekspozīcija- Vēveri

Piebalgas Vēveriem ir vismaz 400 gadu sena vēsture. Ekspozīcijā apskatāmi Piebalgas audēju darbarīki, pašaustas segas, linu audumu paraugi,  vāgūzī piebaldzēnu rati, zirglietas, arkli, ecēšas.

Izveido savu mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello!

Ātri, viegli, bez programmēšanas.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk